Dlaczego warto oklejać samochody komercyjne stanowiące flotę firmy?

Oznakowanie samochodowe to bardzo skuteczna forma reklamy w porównaniu z poniesionym wkładem finansowym. Firma Antalis sprawdziła, dlaczego oklejanie pojazdów użytkowych jako flota firmowa ma sens. Dlaczego najlepiej oklejać auta flotowe w pełnym pokryciu powierzchni?  

Budowanie udanego biznesu wymaga zapewnienia łatwo rozpoznawalnej marki. Oznacza to konieczność wykorzystania każdej możliwej drogi do promowania swojego biznesu i stworzenia swojej tożsamości korporacyjnej na rynku. Oklejanie floty komercyjnej to jedna z najbardziej skutecznych metod kształtowania silnej obecności na rynku. Używając folii samochodowych /wylewanych do druku/, firma może przekształcić zbiór nierozpoznawalnych pojazdów w jednolitą flotę, która promuje markę, gdziekolwiek się pojawi.

Pomysł wykorzystania pojazdu służbowego jako reklamy firmy nie jest nowością. Historia reklamy na pojazdach użytkowych sięga roku 1900, kiedy to Milton Hershey, założyciel słynnej firmy czekoladowej Hershey, umieścił nazwę swojej marki na boku powozu konnego. Od tego czasu firmy różnych rozmiarów, z każdej możliwej branży, wykorzystują swoje pojazdy do celów reklamowych.

Dlaczego oklejanie pojazdów komercyjnych stanowiących flotę firmy ma sens?

Istnieje wiele różnych powodów, dla których oklejanie pojazdów użytkowych ma sens i przynosi korzyści. My znaleźliśmy pięć powodów, dla których warto zainwestować w oklejanie samochodów firmowych.

1. Oklejanie pojazdów użytkowych utrzymuje konkurencyjność.

Chcesz upewnić się, że twoja konkurencja nie sprawi, że zostaniesz w tyle? W takim razie musisz wykorzystać każdą dostępną metodę, aby wypromować nazwę swojej firmy. Oklejanie pojazdów flotowych jest wykorzystywane przez niemal każdy rodzaj działalności, zarówno duży, jak i mały. Dzięki opakowaniu floty dotrzymasz kroku konkurencji.

2. Oklejanie pojazdów użytkowych może być w pełni spersonalizowane.

Personalizacja floty to świetny sposób, aby twoje pojazdy naprawdę się wyróżniały. Atrakcyjny, zapadający w pamięć projekt przyciągnie uwagę ludzi i znacząco zwiększy rozpoznawalność twojej marki.

Upewnij się, że zainwestujesz czas i pieniądze w stworzenie naprawdę atrakcyjnego projektu do oklejenia twojej floty. Powinieneś zatrudnić profesjonalnego projektanta graficznego i ściśle z nim współpracować, aby stworzyć optymalny projekt dla samochodów twojej firmy.

3. Oklejanie pojazdów użytkowych zwiększa rozpoznawalność marki.

Oklejanie floty użytkowej sprawia, że nazwa i logo twojej firmy stają się natychmiast rozpoznawalne. Jeśli twoje pojazdy codziennie przemierzają drogi, a ty stworzyłeś atrakcyjny projekt z chwytliwym sloganem, ludzie z pewnością to zauważą.

Tradycyjne formy reklamy mogą być natrętne i często skutkują tym, że obserwator po prostu je ignoruje. Oklejona flota firmowa jest idealną pasywną formą reklamy. Nie przeszkadza nikomu w cieszeniu się mediami, które ogląda, czyta czy słucha. Zamiast stosować podejście bezpośrednie, oklejanie floty użytkowej tworzy chwilowy obraz, który może przynieść duże rezultaty w dalszej perspektywie. Klient może potrzebować usługi i przypomnieć sobie, że samochód, który minął go rano na drodze, reklamował taką usługę.

Ta forma pasywnej reklamy może być znacznie skuteczniejsza niż przerywanie komuś przyjemności oglądania ulubionej strony internetowej, programu telewizyjnego czy audycji radiowej.

4. Oklejenie pojazdów może otworzyć więcej rynków.

Oklejenie floty użytkowej sprawia, że nazwa twojej firmy jest zauważalna wszędzie tam, gdzie podróżują twoje pojazdy. Niezależnie od tego, czy twoja flota działa w mieście, na wsi czy między województwami, zostawiasz trwałe wrażenie na każdym, kto zobaczy twoje pojazdy. Podróżując przez różne lokalizacje, pojazdy służą jako mobilne reklamy i eksponują twoją markę potencjalnym klientom z różnych grup demograficznych. Kierowcy muszą się skupiać na każdym mijającym ich pojeździe, więc jeśli Twoje samochody lub ciężarówki służbowe są oklejone, masz praktycznie gwarancję, że każdego dnia zobaczą je tysiące potencjalnych klientów.

5. Flota firmowa pomaga stworzyć silną kulturę firmy.

Konsumenci chcą współpracować z firmami, którym mogą zaufać. Oklejenie floty nadaje twoim pojazdom profesjonalny wygląd, co zwiększa wiarygodność. Pojazd z okleiną ma znacznie większe szanse na zostawienie dobrego wrażenia na potencjalnym kliencie. Dobrze zaprojektowana okleina pojazdu nie tylko promuje markę, ale także pokazuje, że jesteś dumny ze swojego biznesu. Oprócz robienia wrażenia na potencjalnych klientach oklejanie pojazdów użytkowych pomaga także zaszczepić poczucie celu i koleżeństwa wśród twoich pracowników.

Integart i Antalis specjalizują się w sprzedaży produktów, które sprawiają, że oznakowanie flot firmowych jest łatwiejsze, tańsze i atrakcyjniejsze. Nasi eksperci pomogą Ci wykorzystać potencjał Twoich pojazdów dla dalszego rozwoju marki.

Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem sklepu internetowego lub z oddziałami firmy Integart.

 

 

Facebook - komentarze
Historia car wrappingu – jak się to wszystko zaczęło
POPRZEDNI POST
Dlaczego warto oklejać samochody komercyjne stanowiące flotę firmy?
NASTĘPNY POST