Warsztaty aplikacyjne z Avery Dennison pod hasłem „Oklej auto jak Mistrz” zakończone!

W dniach 21 – 23 maja Integart wraz z Avery Dennison Graphic Academy zorganizował po raz kolejny jednodniowe warsztaty z wyklejania pojazdów foliami Avery Dennison. Tym razem warsztaty odbyły się pod hasłem „Oklej auto jak Mistrz”. Kilkadziesiąt osób w trzech miastach Polski: Katowicach, Warszawie i Poznaniu, pod okiem certyfikowanych aplikatorów Avery Dennison, uznanych i cenionych w branży car wrappingowej: Vladimira „Valde Vay” Kireeva oraz Dariusza Tondery, zapoznało się z najlepszymi i najciekawszymi rozwiązaniami aplikacyjnymi folii Avery Dennison klasy Premium. Folie te cechuje najwyższa w klasie elastyczność oraz doskonała dopasowywalność do złożonych powierzchni 3D.

Uczestnicy warsztatów na własne oczy mogli przekonać się, że folie Avery Dennison gwarantują aplikację bez nacięć i primerów. Kluczem do właściwej aplikacji nie jest jedyne optymalne dopasowanie produktu do podłoża, ale niemniej istotnym jest sam proces nanoszenia folii. Z myślą o tej optymalizacji firma Avery Dennison proponuje korzystanie z zestawu profesjonalnych narzędzi do aplikacji oraz usuwania folii samoprzylepnych – Avery Tools.

Podczas części praktycznej, uczestnicy samodzielnie aplikowali folie nawet na najtrudniejszych elementach samochodów. Pracowali na foliach Avery Dennison Supreme Wrapping Film. Stosując się do wskazówek trenerów oraz trików aplikacyjnych zmienili przygotowane auto, nadając mu nie niebanalny styl. Aplikując na trudnych elementach, takich jak przetłoczenia czy nity, poznali możliwości wylewanej folii MPI 1104 EA.

Warsztaty były okazją do premierowej prezentacji laminatów serii DOL 1400Z, które są bardziej przezroczyste i rozciągliwe, ale co najważniejsze – są kompatybilne ze wszystkimi technologiami druku cyfrowego. Stałym elementem warsztatów aplikacyjnych, który budzi niezmiennie ogromne zainteresowanie jest zabezpieczanie karoserii przed czynnikami zewnętrznymi. Tak było I tym razem, Vladimir Kireev oraz Dariusz Tondera pokazali jak łatwo i szybko wykorzystać do tego bezbarwną, ochronną folię Supreme Protection Film XI.

Ogromnie dużo emocji wzbudził nietypowy konkurs, do którego zaprosiliśmy uczestników. Zgłoszone osoby miały za zadanie przeciąć folię zaaplikowana na napompowanym balonie, tak, aby go nie zniszczyć. Na Zwycięzców w każdym z miast czekały bardzo atrakcyjne nagrody!

Warsztaty „Oklej auto jak Mistrz” z Avery Dennison były okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat najnowszych trendów rynkowych. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy specjalne pakiety materiałów informacyjnych, sampli, wzorników i podstawowych narzędzi do aplikacji. Dziękujemy że byliście z nami!

Facebook - komentarze
RoadShow – Wrappingowa dawka emocji – edycja IV
POPRZEDNI POST
Folia serii 3M™ Wrap Film 2080 – nowy poziom oklejania
NASTĘPNY POST